Rozmawiam, bo lubię z Andrzejem Pągowskim

To jest ten moment, kiedy mogę Państwu przedstawić moje nowe „dziecko” i zaprosić do cieszenia się tym, jak będzie się rozwijać. Powiem więcej – Wasza obecność będzie niezbędna do tego, by rosło.  O co chodzi? O „Rozmawiam, bo lubię”.

To cykl spotkań, które pokazują, że nie wymyślono nic ciekawszego od spokojnej rozmowy. Takiej, w której jest miejsce na autentyczną ciekawość, wymianę emocji i wrażeń. Bez fajerwerków i przerostu formy nad treścią. Spotykamy się, aby pobyć ze sobą, bez pośpiechu, z uwagą i wzajemną ciekawością. Te rozmowy to jak uchylenie drzwi do cudzej codzienności.

Chcę pokazać ludzi, którzy od lat konsekwentnie idą swoją drogą, a to, co robią, jest dla nich źródłem nieustającej radości. Cechy wspólne bohaterów cyklu to: pasja i wierność sobie. To także wiara w to, że każdy ma swój talent,  a siła polega na współdziałaniu, a nie „graniu na siebie”.

Zaczynamy od spotkania z ANDRZEJEM PĄGOWSKIM

W minionym roku obchodził 40 lecie pracy artystycznej.  Współpracował m.in. z Agnieszką Holland, Andrzejem Wajdą i Krzysztofem Kieślowskim. To jeden z jego plakatów („Po godzinach”)  Robert De Niro zawiózł swojemu przyjacielowi Martinowi Scorsese. Prace artysty znajdują się w m.in. w  Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Centrum Pompidou w Paryżu.

Spotykamy się, aby porozmawiać o sztuce, a także o niesłabnącym apetycie na życie. 

Dzięki Warszawskiej Szkole Filmowej i Liceum Filmowemu zapraszam

28 lutego do warszawskiego Kina Elektronik. Startujemy o godz. 18.

Wstęp jest bezpłatny.

Przyjdź, posłuchaj i poczuj, jaką przygodą może być drugi człowiek!

***

Moją nieocenioną akuszerką przy narodzinach cyklu w Kinie Elektronik była Dorota Bąk-Hardami z Warszawskiej Szkoły Filmowej.  Kiedyś słuchała mnie w radiu, potem zaprosiła z jednorazowym wykładem do swojej klasy w Liceum Filmowym, gdzie miałam okazję opowiadać o książkach, które uruchamiają wyobraźnię. Teraz zadbała o materialną przestrzeń, w której można się spotkać i zrobić to, co najbardziej lubię, czyli porozmawiać. DZIĘKUJĘ!